Erkekliğini Konuşturan Blog

Zonguldak’ta kimi vatandaşlara bozuk aşı yapılmış olduğu iddiası

0 10

 

 

Zonguldak Son Dakika Haberleri içerisinde 17 Temmuz tarihinde yapılmış olan Biontech aşılarından bazılarının bozuk olduğu öne sürülerek bazı vatandaşları tekrar aşı olmaya çağırdıkları Zonguldak Haber’de yer almıştı. Zonguldak Valiliğinin yapmış olduğu açıklamada ‘’ Aşıların bozuk olmadığını, sadece aşılarının koruyuculuk etkisinin azaltılmış şekilde  uygulanmış olduğu için tekrar edilmesi uygun görüldü ’’ denmişti.

Zonguldak Valiliğinden yapılan açıklamada, 17 Temmuz tarihinde yapılmış olan Biontech aşısının, koruyucu etkisi azalacak biçimde uygulanmış olduğu hastane yönetimi tarafından tespit edilmiş olup, aşıların tekrar edilmesi gerektiğini açıkladı.

Valilik İddiaları Yalanladı

Şehirde aşı olmuş olan bazı kişilerin aşılarının geçersiz olmuş olması sebebiyle tekrar aşı olmaya çağrılmasıyla ilgili Zonguldak Haber’de çıkan haberlerden sonra yapılan açıklamada, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesinde yaşanan 17 Temmuz günü uygulanmış olan Biontech aşılarından bazılarının korumayı azaltacak biçimde uygulanmış olduğu hastane yönetimi tarafından tespit edilmiştir. Bunun sonrasında Sağlık Bakanlığı Genel Müdürlüğü Aşı ile Önlenebilen Hastalıklar Dairesi Başkanlığı üzerinden görüşlerin alınmış olduğu açıklandı. Açıklamada şöyle söylenildi;

Aşılar Bozuk Değil, Koruyucu Etkileri Az

Bundan daha önce de benzer durumlarla karşılaşıldı Pandemik Aşı Uygulamaları Komisyonunca verilmiş olan kararlar uyularak aşıların tekrar edilmesi gerektiği kanısına varıldığı bildirilmiştir. Söylenildiği gibi aşılarımız kesinlikle bozuk değildir, aşılar koruyucu etkileri düşürülecek şekilde vurulmuş olmasından kaynaklı olarak tekrar edilmiş olması uygun görüldü. Zonguldak son dakika haberleri konuyu bu şekilde ele alarak sizlere özet geçmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.