Erkekliğini Konuşturan Blog

ZEMİN BETONLARA YAPILAN İŞLEMLER

0 30

 

Zemin betonların dayanıklı, pürüzsüz ve uzun ömürlü olması için pek çok işlem uygulanıyor. Beton yüzeylerde silim makinaları ve elmas bıçaklarla kirli görünen yüzeyleri beton silim işlemi uygulayıp betonun kirli görünümünü yok ediyorlar. Daha sonra betona honlama ve kazıma işlemi yapılıyor ve ardından da beton parlatma işlemi uygulanarak zemin parlatılıyor. En son olarak da helikopterli şap işlemi uygulanıyor ve beton dayanıklı ve uzun ömürlü olması sağlanıyor. Yapılan beton parlatma ve beton silim işlemleri bir tür kaplama işlemi değildir. Bu yapılan işlemler gelecekte kullanılacak teknolojik işlemler arasında yer almaktadır.

Zemin betonlara uygulanan beton silim, beton parlatma ve helikopterli şap işlemleri özelliklede Amerika ve Avrupa bölgelerinde inşa edilen oteller ve alış veriş merkezleri için dekoratif olan parlak betonlar kullanılıyor. Yapılan bu işlemler sayesinde beton zeminler dilediğiniz gibi renklendiriliyor ve yapılan zemin içine renk renk taşlar, renk renk cam parçaları ve midye kabukları konuluyor ve çok daha güzel dekoratif zeminler elde ediliyor.

Zeminlere renklilik sağlamak için ne kullanılır

Genellikle otel, hastane, parklar gibi alanların zeminlerine renklilik, görsellik ve sağlamlık kazandırmak için kullanılan sızdırmaz özellikli betonları ile oluşturulan zemin kaplamalarına yapılan bu işlem helikopterli şap işlemi olarak bilinir. Zemine uygulanan bu işlem sayesinde uzun süre dayanaklılık, beton parlatma, betonda pürüzsüzlük gibi özellikler kazanmasına yardımcı olur. Bu işlem pek çok alanda kullanılıyor ve çok dayanıklı zeminler elde ediliyor. Helikopterli şap, alış veriş merkezlerinde, otellerde, konferans salonlarında, spor salonlarında, düğün solanları gibi anlarda çok sık tercih edilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.