Erkekliğini Konuşturan Blog

Yapışkan Andız Otu Faydaları

0 105

Alternatif tıbbın son yıllardaki gelişimi durdurulamaz bir noktaya ulaşmıştır. Bu gelişim sonucunda insanlar tercihlerini artık doğal ürünlerden yana kullanıyor. Alternatif tıp da kullanılan ürünlerin sağlıklı olması da cabası.  Alternatif tıpta geçen sene tercih edilen otlar kansere iyi gelen otlar yönünde olduğunu belirtiyor. Bu yönelim sonucunda ise en çok tercih edilen ot tabii ki de kanser otudur. Bazı yörelerde andız otu adıyla geçen bu otun kanser ilacı olduğu düşünülüyor. Yapışkan andız otu çeşidinin de olduğu biliniyor.

Halk arasında kanser kovucu özelliği de bulunur. Yapışkan andız otu faydaları ise say say bitmez. Andız otu yorumları ise başarısı ile paralel konumda ilerliyor. Kullanan insanların çok memnun kaldığı bu ot son yıllarda popülaritesini her geçen gün arttırıyor. Bazı sitelerde geçen kanser otu yorumları da destekler nitelikte.

Peki andız otu nasıl yapılır? Hemen her yerde yetişebilen andız otunun üretimi çok kolaydır. Bu konuda Türkiye’nin önemli temsilcilerinden birisi Akhisar Lokman Hekim’dir. Yaprakları çiçek açmaya başladığında toplanır ve güneşte kurutulur. Ardından kurutulan yapraklar çayı yapılarak kullanılır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.