Erkekliğini Konuşturan Blog

Vücut Tipine Göre Giyim Tüyoları

0 24

 

Aynaya baktığımızdaki görünümü önce kendimiz beğenmemiz gerekir. Maalesef bazılarımız o kadar da şanslı değil. Kilo almaya eğilimli bir yapıda olabilirsiniz ya da vücut tipinizde alt ve üst beden uyumsuzluğu olabilir. Dert etmeyin. Küçük tüyolar ile bunları aşmak da mümkün. Memnuniyetsizlikleriniz ortadan kaldırmanın birkaç yolu var. Bu tüyoların kadın giyim üzerine olduğunu hatırlatalım. Erkek giyim üzerine önerilerimizi sonraki yazımızda paylaşacağız.

Bedeni İnce Göstermek

1.Üst bedeni ince göstermek; Renkli etek ve pantolonları kullanın. Ayakkabı seçimi de bu renklerle uyumlu olsun. Yani renkli parçaları alt bedeninizde kullanarak, üst bedende koyuluk sağlayın. Üst bedenler için siyah parçalar idealdir. Kesinlikle geometrik desenli ya da çiçekli parçalar kullanmayın.

2.Alt bedeni ince göstermek; İddialı parçalarınızı üst bedeninizde tercih ederek, bakışları alt bedeninizden uzaklaştırın. Dikkati üst giyiminize çekin. Rengi ve deseni üst bedeninize tercih edin.

Yani işin özü hangi bölgenizden şikâyetçi iseniz, dikkati başka yere çekmek. Şikâyetlerinizi siyah parçalar ile kapatmak. Bu öneriler editör ve moda koçu Zehra Elif Taş’ a ait. Benim de bu söylemlere ekleyecek birkaç lafım var. Örneğin basenlerde kilo probleminiz var diyelim. Tam basen boyunda çanta kullanırsanız tüm bakışları basenlerinize toplarsınız. Ya da belli bir kilonun üzerinde iseniz, minik çantaları atın gardırobunuzdan. Minicik çantalar sizi olduğunuzdan da şişman gösterir. Bunu aklınızın bir köşesine not etmelisiniz. Yüksel bel etek ve pantolonlar kullanın ki fazlalık oluşturan bölgelerinizde elbiseleriniz dar geliyor gibi görünmesin. Tüyolar bizden, iyi görünmek sizden.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.