Erkekliğini Konuşturan Blog

Toner Bakımı Nasıl Yapılır?

0 112

Bir çok alanda kullanılan yazıcıların içersin de yer alan toner cihazlarına belirli aralıklar ile bakım yapılması gerekmektedir. Bunun nedeni ise tonerin yazıcı cihazlarının ana parçası olmasıdır. Toner cihazı arızalandığında yazıcı cihazı çalışmayacaktır. Bu yüzden toner cihazına belirli aralıklar ile bakım yapılması gerekmektedir.

Toner mürekkebi kâğıda basan kısım olmaktadır. Bu kısım arızalandığında doğal olarak yazıcıda çalışmayacaktır. Toner birkaç parçadan oluşan bir yapıya sahip olmaktadır. Toner cihazının en önemli 2 parçası toner çipleri ve toz haznesi olmaktadır. Toner çipi tonerin çalışmasını sağlayan parça olmaktadır. Toner tozları ise kâğıda basılan mürekkebin konulduğu alan olmaktadır.  Yazıcının düzgün bir şekilde çalışabilmesi için toner tozu bittikçe ilave edilmesi gerekmektedir. Bazı tonerlerin birkaç farklı toner tozu bölmesi olmaktadır. Buda farklı renkleri kullanabileceğiniz anlamına gelmektedir. ,

Arızalı Toner Tamiri Nasıl Yapılır?

Bakımları yapılmayan toner cihazlar çok çabuk arızalanabilmektedir. Bu yüzden toner cihazlarının bakımı düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Bozulan toner cihazlarının tamiri çok zor ve pahalı olabilmektedir. Fakat toner cihazları tamir edilebilmektedir. Genellikle toner cihazlarının toner çipi ya da kartuş kısmı arızalanabilmektedir.  Bu parçaların değiştirilmesi ya da tamiri çok pahalı olabilmektedir.

Arızalanan toner cihazlarını tamir edilmesiyle zaman kaybetmek yerine toner satın al seçenekleri çok daha fazla tercih edilmektedir. Çünkü yeni bir toner sattın almak arızalanan toneri tamir ettirmekten çok daha kolay ve masrafsız olabilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.