Erkekliğini Konuşturan Blog

Sistre Cila Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

0 73

Sistre cila işlemi zarar görmüş ya da kötü görünen parke zeminlerin üzerine gerçekleştirilen onarım işlemine verilen isim olmaktadır. Sistre cila işlemi gerçekleştirilirken dikkat edilmesi gereken püf noktalardan bir tanesi de sistre cila işlemi gerçekleştirilirken parkelerin üzerine sürülen kimyasal maddenin ne kadar miktarda sürüldüğüne dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu nokta da sistre cila ustası çok önemli bir faktör olmaktadır. Bunun nedeni ise Sistre cila işleminin gerçekleştirilirken yapılan her hangi bir hatada parkelerin zarar görmemesini sağlamaktır. Bu neden ile alanında uzman bir kişi tarafından işlem gerçekleştirilmelidir. Sistre cila fiyat konusunda farklılık gösterebilmektedir. Bunun nedeni ise işlem sırasında kullanılan malzemeler ve alanın boyutundan kaynaklanmaktadır. Alan boyutu arttıkça gerçekleştirilen işlemin ücreti de artış gösterebilmektedir.

Sistre Cila Nasıl Yapılır?

Sistre cila işleminin gerçekleştirme aşamaları gerçekleştirilecek işleme ve işlem yapılacak alanın boyutuna göre farklılık gösterebilmektedir. Fakat genel olarak sistre cila işlemi gerçekleştirilirken aynı aşamalar gerçekleştirilmektedir. Cila işleminin ne kadar zaman alacağı alanın boyutuna ve gerçekleştirilecek olan işlemlere bağlı olarak farklılık göstermektedir. Sistre cila işleminde gerçekleştirilen aşamalar şu şekilde yer almaktadır.

  • Öncelikle parke zemin üzerinde tamir edilmesi gereken parkeler bulunuyor ise bu parkelerin tamirinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.
  • Tamir işlemi gerçekleştirildikten sonra parke zemin işlem için temizlenmelidir.
  • Zemin temizlendikten sonra parke zemin üzerindeki yüzeylerin üzerinde yer alan yüzeysel hasarların giderilmesi için zımpara işlemi gerçekleştirilmektedir.
  • Zımpara işleminden sonra oluşan boşlukların kapatılması için parke macunu uygulaması yapılmaktadır.
  • Yapılan parke macunu işleminden sonra zemin tekrar zımparalanarak sistre cila işlemi gerçekleştirilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.