Erkekliğini Konuşturan Blog

Scottish Fold Bakımı Nasıl Olmalı?

0 100

 

İnsanlar evlerinde farklı türlerden hayvanlar beslemektedir. Bu sayede hem yalnızlıktan kurtulmak hem de hayvanlarla bir bağ oluşturmuş olmak şanslarına sahip olmaktadırlar. Kedi, köpek ve kuşlar en çok tercih edilen ev hayvanlarının başında gelmektedir. Sultan papağan bakımı araştırılma oranlarının zaman içerisinde artması bu kuş türünün diğer kuşların önüne geçmesini sağlamıştır. Aynı durum belli kedi ve köpek ırkları için de geçerlidir.

Scottish Fold Bakımı bu tür kedilerin görünüm özelliklerinden ötürü merak edilmektedir. Gözleri ve kulakları ile diğer türlerden ayrılan bu kediler tüylerine göre de değerlendirilmektedir. Kedi bakanların en büyük sıkıntıları tüy problemlerinden ileri gelmektedir. Oysaki bakım sırasında düzenli şekilde taranan kedilerin tüylerinin daha az döküldüğü bilinmektedir. Bazı türlerde ise tüy dökme problemine hiç rastlanmamaktadır. Tabi bu tür sonuçların elde edilmesinde bakım konusundaki hassasiyetlere riayet edilmesinin etkisi de büyüktür.

Yavru Olan Scottish Fold Bakımı

Yetişkin olan kediler ile yavru Scottish Fold bakımı aynı değildir. Yavru olan kedilerin beslenme konusunda daha farklı şeylere ihtiyaçları bulunmaktadır. Süt de her zaman bu alanda yeterli olmayacaktır. Bahsedilen nedenler yüzünden veteriner hekim önerileri çerçevesinde yavru olan kedilere özel olan mamalara yönelme sağlanması gerekecektir. Yaş mama da yavru kediler için ancak öneriler çerçevesinde verilmelidir. Kedilerin aşılarının yaptırılması da sağlıklı olmaları için önemli gereksinimlerin başında bulunmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.