Erkekliğini Konuşturan Blog

Karnıyarık Yanında Ne Gider?

0 3

 

Türk mutfağının vazgeçilmezlerinden olmazsa olmazlarından biri kuşkusuz karnıyarıktır yemeğidir. Patlıcanı ve lezzetini artıran patlıcan yemekleri özellikle kıyma ve kuşbaşı et ile harikalar yaratma imkanı bulunan bir yemektir

 

Karnıyarık domates sosu ve etli harç ile bütünleşir, ortaya tarif edilemez lezzette bir yemek ortaya çıkar. Patlıcan yemekleri arasında toplumun büyük bir kesimi tarafından beğenilen yemek karnıyarıktır. Karnıyarık yemeğine müptela olan bir sürü insan var. Patlıcanların ilk önce karınları yarılır ve içine domatesli, etli baharatlı bir harç yerleştirilir. Eğer sizde karnıyarığı çok seviyorsanız ve bu lezzeti artırmak için yanında ne gider diye düşünüyorsanız makalemiz tam size göre. Karnıyarık yanına ne gider? Karnıyarık yanına en çok ne yakışır? gelin hep beraber öğrenelim

 

Ezogelin Çorbası

  • Ezogelin en sevilen çorbalar arasındadır. Hem çok besleyici hem de çok lezzetli bir çorbadır. Kısacası enfes bir çorba.
  • Mercimek, pirinç, bulgur gibi lifli besinler yönünden çok zengindir.Bu çorbayı düdüklü tencere kullanarak sadece 10 dakikada pişirebilirsiniz.

Çeşmi Nigar Çorbası

  • Osmanlı saray mutfağına mensup olan özel bir çorba karnıyarık yemeğine en çok yakışan çorbalardan biri Çeşmi Nigar. Karnıyarık yanında ne gider diye düşünüyorsanız bu çorba en sağlam alternatifler arasında.

Mısır Unlu Patates Çorbası

  • Her yaş grubundaki insanın severek içeceği enfes aromalı bir çorba: Mısır unlu patates çorbası. Karnıyarık yemeği yaptıysanız önden bu çorbayı servis edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.