Erkekliğini Konuşturan Blog

Kamulaştırma Avukatı

0 41

Hukuki süreçler herkes için özel olarak ilerlemektedir. Bu durumun ana nedeni insanların yaşadıkları sorunların birbirinden farklı olması şeklinde açılanmaktadır. Kimilerinin İzale-i Şuyu (ortaklığın giderilmesi) Davası sorunlarını tamamen çözümlemektedir. Kimileri ise devlet ile alakalı süreçler yüzünden sıkıntı çekmektedir. Bu gibi sıkıntıların başında ise kamulaştırma gelmektedir.

Kanunların kapsamı işlenen suçlara göre değişim göstermektedir. Bir avukatın bundan kaynaklı olarak her mevzuatı en ince ayrıntısına kadar bilmelerine ihtimal verilmemektedir. Bundan kaynaklı olarak avukatlar da doktorlarda olduğu gibi kendilerine bir uzmanlık alanı seçmektedir. Yollarına kamulaştırma avukatı olarak devam eden kimseler kamu kuruluşları tarafından kamulaştırılmış olan malların davalarının takiplerini gerçekleştirmektedir. Bu tür mallar genellikle taşınmazlar olarak tanımlanmaktadır. Tabi taşınmazların içerikleri duruma göre değişebileceğinden konu olabildiği kadar geniş tutulmaya gayret edilmektedir.

Kamulaştırmasız El Atma

Kamulaştırmasız el atma konusu da uzmanlık alanlarını kamulaştırma olarak belirleyen avukatların çözümledikleri sorunlar arasında yer almaktadır. Bu gibi durumlarda var olan mülkiyetlere idare tarafından kamulaştırma süreci beklenmeksizin el konulmaktadır. El koyma durumu çerçevesinde mülk sahiplerinin sahip oldukları mülk üzerindeki kullanım hakları sınırlanmaktadır. Hukuki süreç çerçevesinde ilerleyecek olan süreç sayesinde durum eski haline çevrilebilmektedir. Tabi bunun için en kısa süre içerisinde bir avukattan destek alınması gerekmektedir. Zira davaların açılması ya da itirazların edilmesi için belli süreler bulunmaktadır. Sürelerin geçmesi demek hakkın kaybedilmesi demektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.