Erkekliğini Konuşturan Blog

Kalıcı ve Geçici dövme arasındaki farklar nelerdir?

0 110

Dövmenin iki türlüsünde de deri tabakasına yapılan iğne vuruşları sayesinde insan bünyesine zarar verdiğini düşünecek olursak, kullanılan boyanın insan bedeninin savunma mekanizması tarafından çürütülemeyecek ve ya dışarı atılamayacak bir yapıda olması yapılan dövmenin kalıcı yada geçici olmasını sağlamaktadır. Bunu kısaca bilimsel olarak açıklamak gerekirse;
Bağışıklık sistemi hücreleri olan Lenfositler, Monosit-makrofajlar, Granülositler, NK hücreleri, Mast hücreleri ve bazofiller gibi bağışıklık sistemi hücreleri tarafından yenilenme ve onarımı gerçekleşen beden dokularının yapısına dışarıdan enjekte edilen boya türevi yabancı maddeleri bağışıklık sistemi hücrelerimiz tarafından sindirilmeye ve bu maddeleri yok etmeye çalışılır.

İzmir Dövme sanatlarını icra eden merkezimiz tarafından yapılan kalıcı dövmelerinde uzun süreli canlı ve parlak renklere sahip olmasının sebebi, Bağışıklık sistemi hücreleri tarafından çürütülüp dışarı atılmayan ve insan sağlığı için sorun teşkil etmeyecek boya ve türevi maddeler ile yapılmaktadır. Geçici dövmelere gelecek olursak bağışıklık sistemi hücreleri tarafından uzun sürede sindirilen boyalarla yapılan ve derinin yüzeyine yakın katmanlarına yapılan Dövme İzmir sanat eserleridir. Sizlerde kalıcı ve ya geçici dövme yaptırmak isterseniz işletmemize bekleriz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.