Erkekliğini Konuşturan Blog

Erkeklerin İstedikleri Kadın Tipleri

0 117

Kadınlar sevdikleri erkekleri ile ilişki yaşayabilmek veya ilişkilerini uzun süreli olarak devam ettirebilmek için aptal sarışını oynamaları gerektiğine inanırlar. Oldukça yanlış bir düşünceye inan kadınlar üzülmeye mahkum olabilirler. Erkekler zayıf ve güçsüz kadınları sever tabiri çok eskilerde kalmıştır. İlişkilerinde kendi benliklerin aynası olan kadınlar ile beraber olmak isteyen erkekler seçimlerini buna göre yapmak isterler. İlişkilerde aptal sarışını oynamak kadınların değerini düşürebilir.

Başarılı ve kültürlü bir erkek aptal sarışın modeli ile pek ilgilenmez. Kadınların aptal sarışını oynayarak biraz da seksi giyinerek gidebilecekleri son nokta yatak odası olur. Kendi benliği gibi hareket eden kadınlar ise kendilerine en uygun olan bireyler ile mutlu bir birlikteliğe adım atabilirler. Erkeklerin istedikleri kadın tipleri seksi değil güzel ve alımlı bayanlar olur. Hem güzel olup hem de huyu huyuna olduğu zaman erkek için iş bitmiştir. Ama kendisi kötü olan bir erkek eş seçiminde de kendine göre bir seçim yapabilir. Yakışıklı olmak veya kültürlü olmak bir erkeğin seçilebilecek bir erkek olması için yeterli olmaz. Benliği sağlam olmayan bir erkek eş seçimini de kendisine göre yapar.

Kadınların ilişkilerde daha etkin olabilmeleri için erkeklere oldukları gibi görünmeleri gerekir. Bu sayede erkekler kadınları daha iyi tanıyacak ve onların kendilerini daha iyi tanımalarına müsaade edeceklerdir. Mutlu bir beraberlik için öncelikle bireylerin birbirlerini iyi tanımaları gerekir. Günümüz şartları göz önüne alınacak olur ise erkekler güçlü kadınlar ile bir arada olmaktan hoşlanırlar.

Eski aptal sarışın modelleri pek revaçta değildir. Toplumda söz sahibi olan bir kadına duyulan saygı artık daha fazladır. İlişkilerinde güçlü kadınlar ile beraber olmak hem sosyal olarak hem de maddi olarak iyi bir ilişkinin oluşacağına inanırlar. Günümüzde erkeklerin istedikleri kadın tipleri arasında iş hayatında da başarılı olan kadınlar vardır. Güçsüz kadınlar ile beraber olmak istemeyen erkekler de aslında güçlü erkeklerdir. Bir bakıma denk olmayı isterler.

Kendilerine uygun bir çift ile daha mutlu olacaklarına inanırlar. Aslında bir bakıma fikir çatışması da yaşanmayacağı için doğru bir seçimde yapılmış olabilir. Ama güçlü bir kadın ile güçlü bir erkeğin fikirleri veya yaşam tarzları birbirine uymayabilir. Bundan dolayı erkeklerine veya kadınların eş seçimlerinde güç dengesi kadar kişilik dengelerine de bakmaları gerekir. Uzun soluklu yaşanacak olan ilişkiler için her zaman iyi bir eş seçmek ve birbirini en iyi şekilde anlamak gerekir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.