Erkekliğini Konuşturan Blog

Erkeklerin Aldatma Nedenleri

0 108

İlişkilerde mutlulukların zedelenmesi sonucu aldatma olayları başlayabilir. Erkeklerin ilişkilerinde eşlerini aldatmalarında birçok sebep olabilir. Günümüzde yapılan araştırmalar sonucunda aldatan erkeklerin birçoğunun ofis ilişkisi yaşadığı sonucu ortaya çıkmaktadır. Eşinden gördüğü ilginin daha fazlasını bir başka kişiden gören erkekler aldatmaya yönelen erkekler olur. Evde yaşadıkları mutsuz bir gecenin ardından iş yerinde bir bayandan aşırı ilgi görecek olan bir erkek ilgi gördüğü kadına karşı bir yakınlık hisseder. Yani ilgisizlik veya başka bir kadının aşırı ilgisi erkeklerin aldatma nedenleri arasında yer alır. Kadınlar genel olarak erkeklerin kendilerini seks için aldattıklarını düşünseler de gerçek bu değildir. Erkekleri aldatmaya yönelten ilgi ve şefkat yoksunluğu olurken seks her zaman için ikinci planda olur.

Duygusal tatminsizlik erkeklerin ilgisini kadınların üzerinden alır. Flört döneminde gördüğü ilgiyi evlendikten sonra göremeyen veya evlendikten sonra ilişkinin seyrinin değişmesi erkeğin aldatma olayları ile sonuçlanabilir. Aldatan veya aldatmaya yeltenen erkeklerin büyük bir çoğunluğu tek gecelik ilişki yaşarlar. Kaçamak yaptıkları bu ilişkiler erkeklerin evden bir an için uzaklaşmasını ve rahatlamasını sağlar. Daha doğrusu bu erkeklerin düşüncesidir. Aslında onlar bir anlamda kadınları cezalandırdıklarını ve intikam aldıklarını düşünürler.

Evlendikten sonra değişen hayat tarzı erkekleri genellikle bu yöne iter. Cinsel yoksunluk ta erkeklerin aldatma nedenleri arasında yer alır. Evlendikten sonra kendini bir adım geriye çeken kadınlar genellikle aldatılan kadınlar olur. Egosu olan erkeklerde aldatan erkekler sınıfına girer. Kadınların kendilerinden daha fazla ilgi görmesi veya kıyas durumunda kendilerine göre daha güzel olmaları egolarını zedeler. Ego yüzünden aldatan erkekler eşlerinden veya sevgililerinden daha çirkin kadınlar ile onları aldatırlar. Yani yaşadıkları ilişkilerde karşı tarafa karşı üstünlük kurmuş ve daha fazla ilgi duyulan kişinin kendileri olmasını sağlamışlardır.

Mutlu bir flört döneminin hemen ardından gelen evliliklerde erkeklerin beklentileri yüksek olur. Beklentilerinin karşılıklarını bulamayan erkekler mutluluğu dışarda aramaya başlarlar. Erkeklerin eskisinden daha fazla dışarıda zaman geçirmeleri ve evde huzur bulamamaları erkeklerin aldatma nedenleri içinde ilk sırada yer alır. Kadınların erkekler üzerinde ki etkisi her zaman yüksek olur. Dışarıda evde bulduğundan daha fazla huzur ve ilgi bulacak olan bir erkek ker zaman aldatma potansiyeli olan bir erkektir. Yapılan bir araştırmadan “hamilelik ve doğum sırasından olan aldatma olaylarının aşırı fazla olması sonucu” çıktığı için erkeklerin boşlukta kalmaları, hem cinsel hem de duygusal olarak ilgiden uzak kalmaları aldatmalarına neden olan faktörler arasında olduğunu gösterir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.