Erkekliğini Konuşturan Blog

Erkekler Basit Düşünen Varlıklardır

0 113

Gündelik yaşamda kadınlar her şeye birçok anlam yükleyebilirler. Erkekler ise son derece basit düşünürler. Bir erkeği anlamak için dahi olmaya gerek yoktur. Mesela altın kural olarak erkekler alışverişe gitmeyi sevmezler. Hatta arkadaşları ile alışverişe giden kadınlara bayılırlar. Kadınların hangi elbisemi giysem yakışır muhabbetleri erkeklerin bittikleri andır. Çünkü erkekler basit düşünen varlıklardır. Toplamda üç çift ayakkabısı olan birine böyle sorular sorulmamalıdır. Her ayakkabısını her kıyafeti ile giyebilen bir erkekler kadınların elbise kombinlerine nasıl yorum yapsınlar.

Kadınların erkeklerden beklentilerinin bu kadar yüksek olmaması gerekir. Ayrıca kadınların beyinlerindeki renk sayısı ile erkeklerin beyinlerindeki renk sayıları aynı değildir. Yani erkekleri için sadece on altı tane renk vardır. Erkeklere şampanya denildiğinde sadece içkiyi düşünürler. Yavruağzı nasıl diye sorduğunuzda erkekler bayağı bir düşünürler. Çünkü yavruağzı ne demek bilmeyen erkekler sizin renk sorduğunuzu bile bilmezler.

Kadınların erkekler ile anlaşabilmeleri için basit düşünmeleri gerekir. Erkekler basit düşünen varlıklardır. Bu sebeple yapılan sohbetlerde eğer ki erkeklerin söyledikleri bir sözün iki anlamı var ise ve birisi kırıcı bir anlam taşıyor ise kesinlikle diğer anlamda söylenmiştir. Erkekler basit düşünüp basit konuşurlar. Bir erkek ile mutlu olmak için tuzak soruların sorulmaması gerekir.

Erkekler fazla laf çevirmeyi beceremezler ve her zaman haksız duruma düşerler. Ne olduğunu bile anlamadan sorunlu çıkacak olan erkekler neden sorunlu çıktıklarını bile bilmezler. Evi baştan aşağıya temizleyen bir kadının akşam yorgun ve bitkin olması durumunda erkek için yapılan temizliğin hiçbir önemi yoktur. Erkekler için evin temizliğinden önce kadının bakımlı olması ve eve geldiğinde Güleryüz ile karşılanması gelir.

Kadınların bilmeleri gereken şey ince düşünen erkek sadece masallarda vardır. Gerçekte var ise de tesadüfen doğmuş olabilir. Erkekler basit düşünen varlıklardır. Akşam yemekte ekmek isteyen bir erkek gerçekten de ekmek istemiştir. Kesinlikle masaya ekmek getirmeyi unutmuşsun gibi bir iğneleme yapmak istemezler. Erkekler söyledikleri her şeyde direkt olarak ve basit olarak dile getirirler. Yani alışveriş sevmiyorum diyen bir erkek ısrar beklemiyor ve naz yapmıyordur.

Dosdoğru olarak alışverişe gitmek istemiyordur. Aslında erkeklerin alışverişe gitmek istememelerinde ki asıl neden kadınların ne alsam, hangisi daha çok yakıştı, hangi renk daha iyi durdu ve ben bunu beğendim ya sen gibi sorularla karşılaşmamak içindir. Erkekler için çok büyük sorun olan bu sorular duymak istemedikleri ve cevap vermek istemedikleri sorulardır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.