Erkekliğini Konuşturan Blog

Erkeği Değiştirmenin Yolları Nelerdir

0 110

Erkeklerin büyük çoğunluğunda teknoloji düşkünlüğü vardır. Hemen her çarşıya çıktıklarında denk gelen teknoloji marketlerine uğrarlar. İhtiyaç olup olmamasının bir önemi de yoktur. Sadece merak ve ilgisi olmasından dolayı erkekler teknoloji marketlerine uğrarlar. Teknoloji marketlerinde alışveriş yaparken veya herhangi bir ürünü incelerken adeta hayattan kopan erkekler, yanlarında kim olduğunu bile unutabilirler. Bir an için dünya ile ilişkilerini de kesebilen erkeklerin bu davranışları kadınlar tarafından hiç sevilmeyen hareketler olur. Kadınlar rahatsız oldukları bu durumdan kurtulmak için genellikle tehdit mekanizmasını kullanmayı tercih ederler. Fakat tehdit mekanizması erkeği değiştirmenin yolları arasında yer alan bir davranış biçimi değildir. Bir kadın erkeği değiştirmek istiyorsa adeta ters işlem yapması gerekir.

Erkekten önce o teknoloji marketine girerek, erkekten daha meraklı bir biçimde ürün incelemesi yapmalıdır. En son çıkan bir ürünü ihtiyacı olmamasına rağmen almaya çalışmalı ve özelliklerini tam olarak öğrenmelidir. Erkek bu durumdan sıkılana kadar bu davranışlar devam ederse kadın sonuç olarak hedefine ulaşmış olabilir. Sonuç olarak ta kadın istediği ilgiye ulaşarak kendisine daha fazla zaman ayrılmasını sağlayabilir.

Erkeği değiştirmenin yolları arasında erkeğin ne yaptığını kendisine hissettirmek vardır. Asla tehdit edilmemesi gereken erkekler, kadınlara ne yaptıklarını anladıkları anda değişime başlayabilirler. Mesele oyun oynayan bir erkekten rahatsız olan bir kadın, erkeğin oynadığı oyunu oynamaya başlayabilir. Hatta oyunu erkekten daha iyi oynayacak olur ise erkeğin hevesi kursağında da kalabilir. Durum böyle olunca da erkek artık o oyunlardan zevk almaz hale gelir. Yaptıklarından zevk almayan erkek ise huy değiştirme eğilimi gösterebilir. Yani aslında her şey kadınların elindedir.

Kadınların erkekleri değiştirmeye çalışmalarında ki amaç daha fazla zaman geçirmek ve daha fazla ilgi görebilmektir. Öncelikle kadınların yapmaları gereken şey durum nasıl buralara geldi sorgulamak olmalıdır. Erkeğin de rahatsız olduğu konular olabilir. Mesela kadınların yanlarında bulunan ve sürekli görüşmekte oldukları arkadaşları erkeklere itici gelebilir. Bu durumu anlamak için erkekle oturup konuyu açık bir şekilde konuşmaları gerekir.

Erkeği değiştirmenin yolları arasında erkeği dinlemek te olmasından dolayı, erkeğin neyden şikayetçi olarak zaman geçirmek için başka yerlere yöneldiğini sorgulamak gerekir. Kadınlar nerde hata yaptıklarını bulabilirler ise erkeği de kolayca değiştirmiş olabilirler. Eski günlerine kavuşacak olan kadınlar mutluluğu tekrardan yakalayabilirler. Erkeği etkilemek için iyi bir dinleyici olmak ve erkeği anlamaya çalışmak her zaman için oldukça önemli olarak atılacak olan adımların başında gelir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.