Erkekliğini Konuşturan Blog

Epoksi Zemin Türleri

0 93

Epoksi zemin kaplama günümüzde zeminlerde en çok tercih edilen ürünlerden biri olarak kabul edilmektedir. Binaların zeminlerinde kullanılan materyallerin doğru olarak seçilmesi çok önemlidir. Zira diğer türlü maddi olarak verilen miktarların karşılığı alınmayabilmektedir. Bazı zeminler renk olarak da darbelere dayanıklılık olarak da istenen neticeleri vermemektedir. Ancak zeminde kullanılan epoksi 25 seneye kadar dayanıklılık garantisi sunmaktadır.

Zeminde epoksi tercihlerinin nedenleri duruma göre değişim de gösterebilmektedir. Öncelikle bu zemin şık durmasına karşın çok dayanıklıdır. Dayanıklılık denince akla ilk olarak sürtünme gelmektedir. Sürtünme epokside zaten bir sorun oluşturmamaktadır. Bu zemin aynı zamanda suya ve aside karşı da maksimum direnç göstermektedir. Özelliklerinin fazla olması akıllara epoksi zemin fiyatları gelmesine neden olmaktadır. Ancak verilen artılar ile kıyas edildiğinde bu zemin için yüksek rakamlar istenmemektedir. Rakamlar, ürün temininin hangi firma aracılığı ile gerçekleştirildiğine göre de değişim gösterebilmektedir.

Antistatik Epoksi Zemin

Binaların yapımı esnasında tercih edilen materyaller değişim gösterebilmektedir. Bir materyalin çeşitlerinin olması onun kullanım alanlarının artması neticesini de getirmektedir. Antistatik epoksi zemin bahsedilen duruma örnek olarak gösterilebilmektedir. Epoksi zeminler sıradan binalar için tercih edilebilmektedir. Bu zeminler aynı zamanda profesyonel olarak üretim yapan fabrikalarda da sorunsuz bir şekilde kullanılmaktadır. Bu aşamada sadece ürünün hangi türünün ya da sisteminin tercih edildiğine dikkat edilmelidir. Böylece uzun ömürlü kullanım yakalanabilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.